Pas në 1999-ën, kur socialitët nuk donin gjë tjetër veçse bashkimin Nano-Meta

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:55 14-03-2015 Pas në 1999-ën, kur socialitët nuk donin gjë tjetër veçse bashkimin Nano-Meta

Në një moment kur situata politike në vend është në kulmin e tensionit midis opozitës dhe mazhorancës, në rrjetet sociale është shpërndarë një video e vitit 1999, kur problemi në atë kohë qendronte brenda PS-së.

Ndonëse, të ndarë sot në dy parti të majta PS-LSI, socialistët ndihen të fuqishëm ndaj demokratëve të PD-së, por në vitin 1999 përçarja brenda llojit i bwnte anëtarët e PS-së tw ndiheshin tw frikwsuar.

Kjo anëtare e Këshillit Kombëtar të PS-së, u bënë thirrje në atë kohë zëvendëskryeministri Ilir Meta dhe ish-kryeministrit Fatos Nano të qendronin të bashkuar, si dëshira e vetme e socialistëve.

As bukë, as ujë dhe as drita mjaftonte që Nano dhe Meta të mos ndaheshin, duke dobësuar në këtë mënyrë PS-në, e cila ishte në pushtet me kryeministrin Pandeli Majko.

Video është xhiruar në nëntor të 1999 gjatë mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PS-së në Berat. 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096681118011475
array(1) { ["section"]=> string(81) "pas-ne-1999-en-kur-socialitet-nuk-donin-gje-tjeter-vecse-bashkimin-nano-meta-5914" }