Pas një muaji, vazhdon dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel

Publikuar tek: rajon, më 08:55 29-10-2020 Pas një muaji, vazhdon dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel

Sot në Bruksel do të vazhdojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë.

Me ftesë të Emisarit Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, delegacioni i Kosovës, i prirë nga Koordinatori Shtetëror, Skënder Hyseni, ka udhëtuar të mërkurën për në Bruksel.

Temë e diskutimeve në takim pritet të jetë zgjidhja e pretendimeve financiar dhe e çështjeve të pronës midis dy vendeve.

Kujtojmë që dialogi midis Kosovës dhe Serbisë është ndaluar një muaj më parë pas insistimit të Serbisë që çështja e Asociacionit të diskutohej edhe njëherë në kuadër të dialogu, por këtë gjë e kishte kundërshtuar pala kosovare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Autobusi shqiptar aksidentohet në Kroaci, disa të plagosur (FOTO)
»
Article Logic
Execution time: 0.008530855178833
array(1) { ["section"]=> string(60) "pas-nje-muaji-vazhdon-dialogu-kosove-serbi-ne-bruksel-225594" }