Pas paralajmërimit të Ramës, PD i bën “sfidë” të hapur kryeministrit: Vendos si do votojë për Ruçin

Publikuar tek: politike, më 19:21 08-09-2017 Pas paralajmërimit të Ramës, PD i bën “sfidë” të hapur kryeministrit: Vendos si do votojë për Ruçin

Ditën e neserme do të jetë seanca e parë Parlamentare për këtë sezon ku do të dekretohet qeveria e re e kryeministrit Edi Rama.

Neser Presidenti Ilir Meta do të dekretojë 13 ministrat, zv. kryeminiastren dhe kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçin.

Ndërkohë, ditën e sotme, pasi ka përfunduar mbledhja e parë e PD, burime të brendshme bëjnë me dije se ditën e nesërme nuk do të votojnë për Rruçin si kryetar të Kuvendit të Shqipërisë.

Mesa duket deputetët e PD nuk do ta bojkotojnë seancën por do të shprehen me votë kundër zgjedhjes së Ruçit.

Ndërkohë ditën e sotme kryeministri Edi Rama në mbledhjen e parë të PS paralajmëroi se kush nuk do ta votojë Ruçin do ta ketë punën  keq.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0083920955657959
array(1) { ["section"]=> string(101) "pas-paralajmerimit-te-rames-pd-i-ben-sfide-te-hapur-kryeministrit-vendos-si-do-votoje-per-rucin-91640" }