Pas përplasjes me Berishën, Artan Hoxha publikon VIDEON: Kush është hjeksi i Azem Hajdarit, kush e zhduku kasetën me dëshmi...

Publikuar tek: politike, më 21:46 27-02-2018 Pas përplasjes me Berishën, Artan Hoxha publikon VIDEON: Kush është hjeksi i Azem Hajdarit, kush e zhduku kasetën me dëshmi...

Përplasja mes gazetarit Artan Hoxha dhe ish kryeministrit Sali Berisha është zhvendosur nga studio televizive në rrjetet sociale.

Berisha e akuzoi sot Hoxhën përmes mesazheve të “qytetarëve dixhitalë”, ndërsa gazetari vetëm pak orë më pas ka risjellë në vëmendje një prej dosierëve të emisionit “Xhungël” rreth vrasjes së Azem Hajdarit.

Ndër të tjera Hoxha e akuzoi dje Berishën se ka nxjerrë në pritë Azem Hajdarin, si kundërpërgjigje ndaj ish kryeministrit që e akuzon si “hjeks i dëshmitarit të tij”.

“Kush është hjeksi i Azem Hajdarit, kush e zhduku kasetën me dëshminë e të vetmit të mbijetuar në atentatin e 12 shtatorit 1998....”, shkruan Hoxha.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012120008468628
array(1) { ["section"]=> string(127) "pas-perplasjes-me-berishen-artan-hoxha-publikon-videon-kush-eshte-hjeksi-i-azem-hajdarit-kush-e-zhduku-kaseten-me-deshmi-111687" }