Pas premtimit se do t'i japin rrogat, naftëtari zbret nga oxhaku dhe niset drejt spitalit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:52 23-01-2017 Pas premtimit se do t'i japin rrogat, naftëtari zbret nga oxhaku dhe niset drejt spitalit

Punonjësi i Rafinerisë së naftës në Fier i cili kërcënoi se do të hidhej pasi hipi në majën e oxhakut ka zbritur pas negociatave me përfaqësues të rafinerisë. 

Punonjësi i identifikuar si Agim Mydini, 50 vjeç ka negociuar me përfaqësuesin e rafinerisë Avni Braçe  për pagesat dhe pasi ka zbritur është nisur menjëherë drejt spitalit pasi ishte ngjitur që në orët e para të mëngjesit në 40 metra lartësi duke përdorur një litar për t’u ngjitur, pasi shkallët mungojnë.

Arsyeja që e ka shtyrë 50 vjeçarin drejt këtij akti raportohet të jetë paga e pamarrë prej 4 muajsh.

Menjëherë në vendin e ngjarjes mbërritën forcat policore. Po ashtu të tjerë punonjës janë duke protestuar me 50 vjeçarin ndërsa krahas pagave, punonjësit e rafinerisë kanë 18 muaj që punojnë pa siguracione.

raf.jpg

fot1.jpg

shk.jpg

nn.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qarkullonin pa leje drejtimi dhe pa targa, arrestohen 2 persona (Emrat)
U pasuruan me miliona brenda 1 viti, nis hetimi ndaj kreut të AMA-s dhe gruas së tij »
Article Logic
Execution time: 0.010477066040039
array(1) { ["section"]=> string(94) "pas-premtimit-se-do-t-i-japin-rrogat-naftetari-zbret-nga-oxhaku-dhe-niset-drejt-spitalit-66347" }