Pas protestës së madhe, Këlliçi i FRPD tregon çfarë do ndodhë më tej

Publikuar tek: politike, më 17:48 28-01-2018 Pas protestës së madhe, Këlliçi i FRPD tregon çfarë do ndodhë më tej

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi thotë se protesta e opozitës tashmë do të vijojë në çdo qytet dhe fshat të vendit.

Duke folur për “Ora News”, Këlliçi nuk ka përjashtuar as mundësinë e mosbindjes civile, si një formë të protestës.

“Situata e ndezur të kapilarizohet në çdo qelizë, të shpërndahet në çdo qytet. Duhet një reagim qytetar në çdo qytet, në çdo fshat për të kuptuar që ndryshimi nuk do na vijë nga qielli. Një ndër format është protesta, ka mosbindje civile. Kjo do jetë skema për ditët në vijim”, tha Këlliçi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011555910110474
array(1) { ["section"]=> string(74) "pas-protestes-se-madhe-kellici-i-frpd-tregon-cfare-do-ndodhe-me-tej-108259" }