Pas PSG, tani e ka radhën Monako, gati 50 milion euro Aleksis Sançez

Publikuar tek: sport, më 22:05 04-08-2017 Pas PSG, tani e ka radhën Monako, gati 50 milion euro Aleksis Sançez

Janë kampionet e Francës dhe blerjeve të PSG, duhet tu kthejnë një përgjigje ashtu siç i ka “hije”, Monako ka hyrë “fuqishëm” në merkato.

Pas shitjes së disa yjeve si Bernard Silva dhe Mendy tek Man City, si dhe Bakayoko tek Chelsea, skuadra nga principata po kërkon të forcojë skuadrën këtë merkato.

Dhe i zgjedhur i kampionave francez është pikërisht Alexis Sanchez nga Arsenal, shkruan “The Sun”. Pavarsisht insistimit të Wenger për të mos e shitur sulmuesin kilian, Monaco po kërkon ta marrë atë pasi rivalët e tyre, PSG, transferuan Neymar për 222 milionë euro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016700029373169
array(1) { ["section"]=> string(72) "pas-psg-tani-e-ka-radhen-monako-gati-50-milion-euro-aleksis-sancez-88286" }