Pas Ramës, Behgjet Pacolli dhe Hashim Thaçi takojnë Erdoganin në Turqi

Publikuar tek: rajon, më 21:17 20-09-2020 Pas Ramës, Behgjet Pacolli dhe Hashim Thaçi takojnë Erdoganin në Turqi

Pas vizitës së kryeministrit shqiptar Edi Rama në Turqi, me presidentin turk janë takuar ditën sotme Presidenti kosovar Hashim Thaçi dhe ish-ministri Behgjet Pacolli.

Behgjet Pacolli shkruan se Erdogan është një ,ik dhe aleat i madh i Kosovës, i cili ka mbështetur pavarësinë dhe njohjen e shteteit të pavarur kosovar.

Ky takim vjen në një kohë kur marrëdhëniet mes Turqisë dhe Greqisë janë shumë të tensionuara, ndërsa kjo vizitë e Thaçit mund të shihet edhe si një mbështetje e Kosovës ndaj Turqisë.

"Sot në Stamboll së bashku me Presidentin Thaçi zhvilluam një takim të shkëlqyeshëm me Presidentin turk Erdogan. Presidenti Erdogan është një mik dhe aleat i madh i Kosovës i cili ka mbështetur pavarësinë dhe njohjen tonë që nga dita e parë kur shpallëm pavarësinë e Kosovës. Miqësia dhe partneriteti ynë do të jenë më të fuqishëm", shkruan Pacolli.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011903047561646
array(1) { ["section"]=> string(76) "pas-rames-behgjet-pacolli-dhe-hashim-thaci-takojne-erdoganin-ne-turqi-221049" }