Pas reformës së ujit, penalitete të tjera për qytetarët pas datës 30 Janar (ZBULONI PËR ÇFARË BËHET FJALË)

Publikuar tek: kulture-art, më 16:41 26-01-2018 Pas reformës së ujit, penalitete të tjera për qytetarët pas datës 30 Janar (ZBULONI PËR ÇFARË BËHET FJALË)

Pas datës 30 Janar 2018, qytetarët do të kenë penalitete të tjera nëse nuk kanë kryer regjistrimin e adresës së tyre.

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) bën të ditur se lidhja e çdo individi me një adresë dhe kontratë energjie është një detyrim ligjor.

Ky regjistrim i shërben krijimit të një data baze të saktë të dhënash, që i nevojitet OSHEE-s, për llogarite më të detajuara mbi konsumin dhe furnizimin me energji elektrike.

“Qëllimi i plotësimit të formularit me të dhënat përkatëse synon saktësimin/ përditësimin e të dhënave të klientëve, në mënyrë që të vendoset një marrëdhënie kontraktore në shërbim të palëve.”-shkruhet në kontratë.

Pas këtij afat regjistrimi OSHEE do të fillojë procedimin me ndërprerjen e energjisë elektrike për debitorët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027525901794434
array(1) { ["section"]=> string(110) "pas-reformes-se-ujit-penalitete-te-tjera-per-qytetaret-pas-dates-30-janar-zbuloni-per-cfare-behet-fjale-108042" }