Pas Rita Orës, një tjetër këngëtare shqiptare mbështet personat e prekur nga tragjedia në Londër

Publikuar tek: bota, më 14:35 15-06-2017 Pas Rita Orës, një tjetër këngëtare shqiptare mbështet personat e prekur nga tragjedia në Londër

Pas këngëtares, Rita Ora e cila jetonte në të njëjtën lagje ku Kulla Grenfell u shkrumbua nga flakët, edhe Dua Lipa ka mbështetur personat e prekur nga ngjarja tragjike.

Dua në profilin e saj në Instastory ka publikuar një fotografi ku bën thirrje tek njerëzit që gjenden në atë zonë t’i ndihmojnë njerëzit.

“Nëse jeni në zonë ju lutemi ndihmoni dhe dhuroni në këto pika ndihme. Dhuroni tek ata njerëz dhe te familjet e tyre të #KullësGrenfell”, ka shkruar Dua.

Nga ngjarja tragjike, 17 persona kanë humbur jetën, mbi 100 janë zhfukur dhe dyshohet se kanë vdekur, mbi 70 janë plagosur  e shumë prej tyre janë në gjendje kritike.

dua_1497531153-4701745.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen çerdhja në Kinë, raportohen dhjetra viktima
Kjo fotografi e zjarrfikësve në pallatin që u shkrumbua në Londër po bën xhiron e mbarë rrjetit »
Article Logic
Execution time: 0.011163949966431
array(1) { ["section"]=> string(101) "pas-rita-ores-nje-tjeter-kengetare-shqiptare-mbeshtet-personat-e-prekur-nga-tragjedia-ne-londer-82602" }