Pas rrëmbimit, vritet gazetari në Afganistan

Publikuar tek: bota, më 07:40 14-07-2019 Pas rrëmbimit, vritet gazetari në Afganistan

Nadir Shah Sahibzada, gazetar afgan është vrarë në krahinën Paktiya të Afganistanit. Sipas medive ndërkombëtare, gazetari është vrarë pas një sulmi nga persona të panjohur.

Sahibzada punonte si gazetar në radion afgane me emrin “Zëri i Gardiz-it”. Ndërkohë, Abdul Rashid Jalalzai, kryeredaktori i radios konfirmoi se gazetari fillimisht është rrëmbyer dhe më pas është vrarë.

Sipas kryeredaktorit, Sahibzada u zhduk të premten në mbrëmje dhe forcat e sigurisë gjetën trupin e tij në zonën Bagh-e-Per në Gardiz të shtunën.
Jalalzai, tha po ashtu se shenjat në trupin e Nadir Shah tregojnë se ai ishte torturuar me vdekje.

Sipas të dhënave të Zyres nacionale për mbështetje të lirisë së mediave, Sahibzada është gazetari i shtatë i vrarë në Afganistan deri më tani këtë vit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01030707359314
array(1) { ["section"]=> string(50) "pas-rrembimit-vritet-gazetari-ne-afganistan-172142" }