Pas rritjes së punësimit, Rama ka një tjetër lajm të mirë për shqiptarët këtë mëngjes

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:06 14-12-2017 Pas rritjes së punësimit, Rama ka një tjetër lajm të mirë për shqiptarët këtë mëngjes

Pas lajmit të mirë se numri i punësimeve është rritur ndjeshëm nga viti në vit, kryeministri Edi Rama një ditë më pas e nis ditën me një tjetër lajm të mirë.

Këtë mëngjes, kryeministri e nis ditën e tij me lajmin e mirë se të ardhurat nga vizitorët e huaj që kanë ardhur në Shqipëri për 9 muajt e parë të vitit 2017 janë rritur me 149 milionë Euro.

“MIRËMËNGJES dhe me lajmin e mirë se të ardhurat nga vizitorët e huaj që kanë ardhur në Shqipëri për 9 muajt e parë të vitit 2017 janë rritur me 149 milionë Euro apo me 12,8 % krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2016 dhe me 550 milionë Euro apo me 72,4 % krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2013, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në facebook. 

ra.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016808032989502
array(1) { ["section"]=> string(91) "pas-rritjes-se-punesimit-rama-ka-nje-tjeter-lajm-te-mire-per-shqiptaret-kete-mengjes-103019" }