Pas Samsung, edhe Huawei prezanton smartfonin me ekran të palosshëm (Video)

Publikuar tek: bota, më 17:55 24-02-2019 Pas Samsung, edhe Huawei prezanton smartfonin me ekran të palosshëm (Video)

Duket se gara për të dominuar tregun me teknologjinë e pajisjeve me ekran të palosshëm sapo ka nisur.

Vetëm pak ditë pasi koreani Samsung prezantoi smartfonin Galaxy Fold, i cili ka një ekran të palosshëm, gjiganti kinez Huawei ka vendosur të sfidojë me po të njëjtën teknologji.

Për disa vite ka qenë LG udhëheqës i telnologjisë me ekran fleksibël, e kohët e fundit shumë menduan se kjo risi nuk do të përparonte kurrë duke arritur të binte në duart e konsumatorëve. Por kompanitë aziatike po tregojnë të kundërtën.

Megjithatë, është ende herët për të thënë se tregu i smartfonëve do të dominohet tashmë nga telefonët me palosje, kjo për në arsye të thjeshtë; çmimit të kripur.

Samsung Galaxy Fold kushton rreht 2,000 dollarë, ndërsa për të patur në duart tuaja Mate X nga Huawei do të duhet të paguani plot 2,600 dollarë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011735200881958
array(1) { ["section"]=> string(79) "pas-samsung-edhe-huawei-prezanton-smartfonin-me-ekran-te-palosshem-video-154039" }