Pas seancës MARATONË, sot gjykata lë të lirë një nga një të arrestuarit e TËRMETIT, 7 mbeten në burg

Publikuar tek: aktualitet, më 10:43 18-01-2020 Pas seancës MARATONË, sot gjykata lë të lirë një nga një të arrestuarit e TËRMETIT, 7 mbeten në burg

Pas seancës maratonë të ditës së djeshme, Gjykata liron një nga një të arrestuarit për pasojat e tërmetit.

Pjesa më e madhe është nxjerrë nga burgu nën masën e sigurisë "detyrim paraqitje" dhe "arrest shtëpie" ndërsa vetëm për 7 është dhënë "arrest me burg", mes të cilëve ish-kreu i Komunës Farkë dhe ai Kashar.

Kështu, sot Gjykata e Tiranës ka vendosur të lirojë duke dhënë masën detyrim paraqitje:

Anila Harxhi detyrim paraqitje 

Reis Muca detyrim paraqitje

Merita Kushe detyrim paraqitje

Hekri Disha detyrim paraqitje

Bukurie Halili detyrim paraqitje

Adhurim Qehajaj detyrim paraqitje

Stela Maze detyrim paraqitje

Zhaneta Tagani detyrim paraqitje

Shpetim Kerciku detyrim paraqitje

Jani Ikonomi detyrim paraqitje

Ermir Cina detyrim paraqitje

Gjykata ka vendosur ndërkaq masën e "arrest shtëpie" për:

Faik Peza arrest shtepie

Ndoc Pepkola arrest shtepie

Mehmet Felahi arrest shtepie

Vjollca Hoxholli arrest shtepie

Faik Fejza arrest shtepie

Pëllumb Korfuzi arrest shtepie

Qirjako Gjergo arrest shtëpie

Agim Eski arrest shtëpie

Ali Dyrmishi arrest shtëpie

Shefqet Doda arrest shtëpie

Gerti Qalliku arrest shtëpie

Luan Beta arrest shtëpie, ish-shefi i Urbanistikës Vorë

Asqeri Xhanari arrest shtëpie

Gjykata ka vendosur ndëkaq të mbajë në burg 7 pret të akuzuarve:

Hodo Gjoni arrest me burg

Fejzi Dyrmishi arrest shtëpie

Besnik Fucia, ish-kreu i komunës Kashar, arrest me burg

Naim Shehi, arrest me burg

Artur Skela, arrest me burg (ish specialist i aluiznit)

Gëzim Shkalla, arrest me burg

Fatbardh Plaku, ish kryetar i komunës Farkë arrest me burg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023854970932007
array(1) { ["section"]=> string(88) "pas-seances-maratone-sot-gjykata-le-te-lire-nje-nga-nje-te-arrestuarit-e-termetit-192427" }