Pas sekuestrimit të pasurive të Ylli Ndroqit, Edi Rama thyen akullin dhe rikthehet në Ora News

Publikuar tek: politike, më 12:14 03-12-2020 Pas sekuestrimit të pasurive të Ylli Ndroqit, Edi Rama thyen akullin dhe rikthehet në Ora News

Kryeministri Edi Rama do të rikthehet sërish në RTV Ora, për të dhënë një intervistë ekskluzive në "PolitikOn", me Alfred Lelën.

Prej muajit gusht, dhjetëra biznese dhe pasuri të paluajtshme në pronësi të biznesmenit Ylli Ndroqi, përfshi edhe televizionin Ora News, janë nën sekuestro preventive, pas hetimeve për përfshirjen e tij në trafik ndërkombëtar droge.

Për administrimin dhe përdorimin e pasurive të mësipërme gjykata ka ngarkuar Agjencinë për Administrimin e Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara. Shoqëritë që kanë aktivitet, përfshirë dhe mediat televizive, vazhdojnë aktivitetin e tyre, por të administruara nga Agjencia për Administrimin e Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara.

Sipas Ylli Ndroqit, akuzat ndaj tij bëhen për shkaqe politike, duke hedhur poshtë pretendimet e gjykatës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Ku po shkojnë lekët borxh që po marrim për përballimin e COVID’, Hajdari: Qeveria të ofrojë një paketë të tretë për qytetarët
Pronarja e fasonerisë i ankohet Bashës se do ikin në Itali se s’ja dalin dot, kreu i PD-së: Jo, ne do të largojmë të keqen, do e bëjmë Shqipërinë vendin më atraktiv »
Article Logic
Execution time: 0.011018037796021
array(1) { ["section"]=> string(100) "pas-sekuestrimit-te-pasurive-te-ylli-ndroqit-edi-rama-thyen-akullin-dhe-rikthehet-ne-ora-news-230024" }