Pas shembjes së tregut rom, reagon Bashkia: Ishte i pistë, do zvendosen në 3 zona të tjera

Publikuar tek: aktualitet, më 10:50 01-03-2017 Pas shembjes së tregut rom, reagon Bashkia: Ishte i pistë, do zvendosen në 3 zona të tjera

Pas shembjes së tregut të rrobave të përdorura pranë spitalit nr 5 në kryeqytet, ka reaguar bashkia e Tiranës.

Në një njoftim në media, bashkia njofton se aksioni për shembjen e tregut u mor për shkak se ISHP kishte dhënë alarmin se zona kishte mbingarkesë mikrobike, ndërsa u ka ofruar tregtarëve një zgjidhje alternative.

“Nuk po i xhjerrim në rrugë. Tregtarët do të vendosen në 3 pika të ndryshme për spostimin e tregut, ne mjedise më të përshtatshme. Tregjet do zhvendosen te Uzina Dinamo, në Kodër Kamëz e ish-Fonderia Mekanike”, thuhet në njoftimin e bashkisë.

Sipas këtij institucioni aksioni u ndërmor në kuadër të formalizimit të tregjeve dhe në kuadëer të politikave zhvilluese për tregjet publike.

Aksioni u zhvillua në orët e para të mëngjesit të sotëm. Policia bashkiake ndeshi në rezistencën e tregtarëve rom, të cilët fillimisht nuk pranuan të ngrinin tezgat e tyre.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqipëria dhe Kosova do vuajnë pasojat e vullkanit Etna, masat që duhet të merrni duke filluar nga e enjtja
Gjykata vendos ‘burg pa afat’ për drejtorin e shkollës në Kuçovë, familjarët: Sajesë nga ata që duan t’i zënë vendin »
Article Logic
Execution time: 0.0082991123199463
array(1) { ["section"]=> string(93) "pas-shembjes-se-tregut-rom-reagon-bashkia-ishte-i-piste-do-zvendosen-ne-3-zona-te-tjera-70344" }