Pas shkarkimit “live”, emërohet drejtori i ri i spitalit rajonal të Beratit (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:18 06-06-2017 Pas shkarkimit “live”, emërohet drejtori i ri i spitalit rajonal të Beratit (EMRI)

Emërohet drejtori i ri i spitalit rajonal të Beratit.

Ai është Arqile Vasili dhe zëvendëson ish-drejtorin Idlir Frashëri.

Lajmin për shkakrimin e tij e dha mbrëmë në emisionin Opinion kreu i PD Lulzim Basha.

“Më njoftojnë se drejtori i spitalit në Berat sapo është arrestuar nga policia. Këta kanë patur një skemë që është zbuluar në rrugë operacionale për të blerë votat”, tha Basha.

Mësohet se Idlir Frashëri u shkarkua nga detyra me akuzën se mori pjesë në fushatë elektorale. Po ashtu, ministri i Shëndetësisë, Arben Beqiri ishte në Berat gjatë ditës së sotme ku konfirmoi edhe një herë pezullimin e ish drejtorit.

Pas emërimit të kreut të ri të spitalit, Beqiri zhvilloi një takim me dyer të mbyllura me shefat e pavioneve, ndërsa mësohet se ka apeluar për mospërfshirja e administrratës në fushatë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U shkarkuan nga ministri teknik, 3 ish-zyrtarët e lartë japin alarmin: Burgjet po keqpërdoren nga partitë, kanë qëllime të errëta
"Kryeministri si polic civil: Mesazhet e gabuara të një spoti elektoral kryeministror!" »
Article Logic
Execution time: 0.01042103767395
array(1) { ["section"]=> string(83) "pas-shkarkimit-live-emerohet-drejtori-i-ri-i-spitalit-rajonal-te-beratit-emri-81424" }