Pas sulmeve të rebelëve banorët rikthen, shikoni në ç’gjendje shkatërruese i gjejnë shtëpitë

Publikuar tek: bota, më 22:58 08-11-2017 Pas sulmeve të rebelëve banorët rikthen, shikoni në ç’gjendje shkatërruese i gjejnë shtëpitë

Pas një periudhe të kaluar në qendrat e evakuimit, si pasojë e sulmeve të grupeve militante pro- islamike Isnilon Hapilon dhe Omar Maute, banorët kanë vendosur të kthehen në shtëpitë e tyre.

Bëhet fjalë për banorët në zonën e Maraëi në filipine, të cilët janë kthyer në shtëpi por siç shihet në foto banesat janë mbuluar me plumba nga të shtënat. Fotoja tregon se në këtë zonë ka qenë një situatë e fortë përplasjeje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Elon Musk takon Erdoganin, bashkëpunim për lëshimin e satelitëve në hapësirë
Adoleshenti çudit botën, rrotullon kokën 180 gradë (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.01126503944397
array(1) { ["section"]=> string(97) "pas-sulmeve-te-rebeleve-banoret-rikthen-shikoni-ne-c-gjendje-shkaterruese-i-gjejne-shtepite-98883" }