Pas suprizës madheshtore në skenë, Ermonela Jaho feston me miqtë në shtëpi, ja urimi emocionues i këngëtares shqiptare

Publikuar tek: kulture-art, më 11:57 22-07-2017 Pas suprizës madheshtore në skenë, Ermonela Jaho feston me miqtë në shtëpi, ja urimi emocionues i këngëtares shqiptare

Sopranoja e njohur shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho ka festuar 43 vjetorin e lindjes ditën  e djeshme, ku është surprizuar në mes të skenës së Madridit nga  e gjitha salla.

Gjatë koncetit në Madrid për një moment e gjitha trupa ka ndaluar dhe kanë vendosur në sfond këngën e ditëlindjes duke bërë që Jaho të shpërthejë në lot.

Por një tjetër mesazh emocionues vjen nga Vikena Kamenica, e cila e ka ndjekur Jahon teksa luante në skenë “Madam Butterfly”, më pas kanë festuar në shtëpinë e sak.

Poistimi:

Impresione te jashtazakonshme pas nje udhetimi te bukur! Veper e madhe e dashur per mua eshte Madama Butterfly ku nje shkriftim emocionalo artistik i kishte dhene akoma me teper kesaj figure mikja ime e dashur,superYlli i mbremjes Ermonela Jaho! Shpirti peshe si rrall here dhe nje leksion me teper per kete zanat qe s'mbaron kurre! Nje BRAVO e madhe! 
Gjithsesi standart fenomenal i gjithe vepres ne teatrin Mbreteror te Madridit! Fati e deshi qe ne te njejten skene te ndiqja per here te pare ne nje rol Enkelejda Shkozen ku dha nje interpretim fantastik dhe mbeshtetje emocionuese per kete rol qe e dua kaq shume dhe ku ajo e bente aq te bukur! E lumtur qe isha deshmitare e ketij super suksesi per krenarine tone e te gezonim bashke ditelindjen e Mones ku pervec publikut qe i ktheu po te njejtin emocion sic Ai e merr prej saj (dhe une isha aty ;-).. u festua me plot miq te mire e alegri shqiptare!

rgergergergv.jpg

ghdfgdghdf.jpg

ddfhdfhdfhdery.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.084800958633423
array(1) { ["section"]=> string(122) "pas-suprizes-madheshtore-ne-skene-ermonela-jaho-feston-me-miqte-ne-shtepi-ja-urimi-emocionues-i-kengetares-shqiptare-86978" }