Pas Tahirit, Gjykata merr vendimin edhe për ish-drejtorin e Policisë së Vlorës

Publikuar tek: aktualitet, më 23:27 19-09-2019 Pas Tahirit, Gjykata merr vendimin edhe për ish-drejtorin e Policisë së Vlorës

Ish-drejtori i Policisë së Vlorës, Jaeld Çela është dënuar nga Gjykata e Krimeve të Rënda me 5 vite burg, që ulet në 3.4 vite për shkak të gjykimit të shkurtuar.

Ndryshe nga ish-ministri Saimir Tahiri, dënimi i të cilit u konvertua në shërbim prove, për Çelën jo, i cili është ende në kërkim.

Gjykata vendosi që të rrëzonte akuzat për grup të strukturuar kriminal, kryerje të veprave penale në kuadër të grupit kriminal dhe trafik droge për Çelën duke e dënuar vetëm për shpërdorim detyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072150230407715
array(1) { ["section"]=> string(84) "pas-tahirit-gjykata-merr-vendimin-edhe-per-ish-drejtorin-e-policise-se-vlores-179092" }