Pas Teksasit, stuhia “Harvey” pushton edhe shtetin e Luizianës

Publikuar tek: bota, më 22:19 30-08-2017 Pas Teksasit, stuhia “Harvey” pushton edhe shtetin e Luizianës

Pas pamjeve apokaliptike në Teksasin e përmbytur, stuhia tropikale është zhvendosur në shtetin e Luizianës.

Shërbimet meterologjike amerikane parashikojnë që rreshjet e dendura të shiut të vazhdojnë edhe me intensitet më të lartë në Luiziana. Parashikohet që përveç reshjeve në Luiziana të këtë edhe erëra të forta të shoqëruar më një ulje të ndjeshme të tempëraturave.

Ndërkohë strukturat amerikane të emergjencave kanë marrë masa paraprake për rreshjet që kanë filluar që prej mbrëmjes së djeshme në Luiziana. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012571811676025
array(1) { ["section"]=> string(65) "pas-teksasit-stuhia-harvey-pushton-edhe-shtetin-e-luizianes-90677" }