Pas tërmeteve të fuqishme, Italia tani përballet me “ferrin” e vërtetë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 14:38 28-02-2017

Italia është goditur mbrëmë nga një tjetër fenomen i tmerrshëm natyror.

Vullkani Etna ka shpërthyer gjatë natës në Sicilia (Katania) të shtetit fqinj.

Në videon e publikuar nga VOA duket qartë shpërthimi i llavës së vullkanit, megjithatë autoritetet kanë qetësuar banorët dhe thonë se nuk ka vend për panik.

Pavarësisht “zgjimit” të vullkanit, aeroporti i Katanias vijon punën normalisht.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdes gjatë lindjes luftëtarja e Ebola-s, ishte shpallur personi i vitit
Rrëzohet skena lëvizëse e karnavaleve të Rio de Janeiros, 11 persona plagosen rëndë »
Article Logic
Execution time: 0.013240098953247
array(1) { ["section"]=> string(79) "pas-termeteve-te-fuqishme-italia-tani-perballet-me-ferrin-e-vertete-video-70253" }