Pas tërmetit 5.9 ballë që shkundi Greqinë, ndihen lëkundje edhe në Durrës, ja sa ishte magnituda

Publikuar tek: aktualitet, më 22:50 18-09-2020 Pas tërmetit 5.9 ballë që shkundi Greqinë, ndihen lëkundje edhe në Durrës, ja sa ishte magnituda Ilustruese

Një tërmet 5.9 i shkallës Rihter ka tronditur ishullin grek të Kretës, pak orë më parë. Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet ishin në thellësi 24 kilometër, ndërsa epiqendra ishte në ishullin e Kretës.

Sakaq, lëkundje tërmeti janë ndjerë dhe në vendin tonë, 31 kilometra larg kryeqytetit, në Durrës. Tërmeti me thellësi 10 kilometër ishte 2.9 i shkallës Rihter dhe është ndjerë pak edhe në kryeqytet.   

termeti.jpg

Më i lehtë ka qenë në tërmeti i para 3 orëve në Zagreb, me thellësi 21 km dhe magnitudë 2.0.

Këto tërmete janë të trija të linjës së pllakës ballkanike, e cila është shumë aktive.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015734195709229
array(1) { ["section"]=> string(101) "pas-termetit-5-9-balle-qe-shkundi-greqine-ndihen-lekundje-edhe-ne-durres-ja-sa-ishte-magnituda-220878" }