Pas tërmetit të fortë në Greqi, tronditet Turqia, ja sa ishte magnituda

Publikuar tek: rajon, më 15:03 01-10-2020 Pas tërmetit të fortë në Greqi, tronditet Turqia, ja sa ishte magnituda

Pas tërmetit të fuqishëm 5.1 ballë  të shkallës righter që goditi Greqinë një tërmet i fortë ka tronditur pak më parë Turqinë.

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë të shkallës rihter është shënuar pak më parë në Turqi.

Mediat turke raportojnë që epiqendra ka qenë në Detin Egje, pranë Mugla, në rajonin e Bodrumit, ndërsa thellësia e lëkundjeve sizmike ka qenë 63 km.

Pas këtij tërmeti, janë shënuar edhe 2 të tjerë me magnitudë 3.7 dhe 3.8 ballë.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

deprem.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012944936752319
array(1) { ["section"]=> string(76) "pas-termetit-te-forte-ne-greqi-tronditet-turqia-ja-sa-ishte-magnituda-222343" }