Pas Theresa May, Donald Trump fton në Shtëpinë e Bardhë Benjamin Netanjahun

Publikuar tek: bota, më 23:16 22-01-2017 Pas Theresa May, Donald Trump fton në Shtëpinë e Bardhë Benjamin Netanjahun

Lideri i parë botëror që pritet të takohet me Presidentin e ri të SHBA-ve Donald Trump, është kryeministrja Britanike Theresa May. Takimi mes tyre pritet të zhvillohet javën e ardhshme.

Ndërsa sot Trump ka biseduar në telefon me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu, të cilin e ka ftuar muajin tjetër në Shtëpinë e Bardhë.

Sipas burimeve të medieve izraelite biseda telefonike mes Trump dhe Netanyahut ka qenë “e ngrohtë”. Dy liderët pritet të dikutojnë për marrëveshjen nukleare të Iranit dhe procesin me Palestinën. /Newsbomb.al

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011950969696045
array(1) { ["section"]=> string(80) "pas-theresa-may-donald-trump-fton-ne-shtepine-e-bardhe-benjamin-netanjahun-66322" }