Pas Theresa May, edhe kryeministri grek kalon mocionin e mosbesimit në parlament

Publikuar tek: bota, më 23:25 16-01-2019 Pas Theresa May, edhe kryeministri grek kalon mocionin e mosbesimit në parlament

Kryeministri grek, Alexis Tsipras, kaloi të mërkurën mocionin e votëbesimit, duke i hapur rrugën Parlamentit që ta procedojë marrëveshje, të cilën arriti me Maqedoninë në fund të viti të shkuar për t’i dhënë fund përplasjes së hershme rreth emrit.

Ai mori mbështetjen e 151 deputetëve nga 300 që ka parlamenti grek.

Pasi siguroi shumicën e nevojshme për vazhdimin e qeverisjes, Tsipras tha se do të nxjerrë të marrëveshjen e Prespës për votim në Parlament deri në fund të këtij muaji.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012984991073608
array(1) { ["section"]=> string(86) "pas-theresa-may-edhe-kryeministri-grek-kalon-mocionin-e-mosbesimit-ne-parlament-149115" }