Pas Tiranës dhe Durrësit, studentët e Elbasanit ngujohen brenda universitetit

Publikuar tek: aktualitet, më 16:42 15-01-2019 Pas Tiranës dhe Durrësit, studentët e Elbasanit ngujohen brenda universitetit

Pas studentëve të Tiranës dhe atyre të Durrësit, duket se studentët e universitetit  'Aleksandër Xhuvani' në Elbasan  kanë marrë vendimin që të ngujohen në ambientet e godinës kryesore .

Ngujimi i studentëve ka filluar në orën 16:00 dhe mësohet se do të zgjasë deri plotësimit të 8 kërkesave dhe rrëzimi i Ligjit të Arsimit të Lartë.

Studentët kanë arritur  në konkluzionin se rruga e vetme  për të realizuar kërkesat e tyre është bojkoti i procesit mësimor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moti surprizon sërish, mësoni si do të jenë nesër tempteraturat
Vetëdorëzimi i Balilit, reagon ambasadori i BE-së: Zhvillim i rëndësishëm në luftën kundër krimit »
Article Logic
Execution time: 0.012106895446777
array(1) { ["section"]=> string(83) "pas-tiranes-dhe-durresit-studentet-e-elbasanit-ngujohen-brenda-universitetit-148917" }