Pas tragjedisë në Britaninë e Madhe, Ariana Grande anulon koncertet

Publikuar tek: bota, më 15:28 25-05-2017 Pas tragjedisë në Britaninë e Madhe, Ariana Grande anulon koncertet

Pas tragjedisë që ndodhi në koncertin e Ariana Grandes në Manchester, ku si pasojë e një sulmi terrorist mbetën të vrarë 22 persona, këngëtarja ka marrë një tjetër vendim, pas atij për mbulimin e shpenzimeve për funeralin e viktimave.

Ariana ka vendosur të heq dorë nga turneu. Këngëtarja mbrëmjen e djeshme ka anuluar dy koncertet e saj në O2 në Londër, të parashikuara për sot dhe nesër dhe të gjitha aktivitetet e saj të programuara deri në datën 5 qershor.

Tragjedia e ndodhur ditën e hënë ka bërë që Grande për disa javë të heqë dorë nga turi i saj. Në një deklaratë zyrtare menaxheri i këngëtares është shprehur, “Koncerti në Londër këtë javë do të anulohet. Po kështu dhe të gjithë të tjerët që ishin programuar deri në datën 5 qershor në Zvicër. Kërkojmë që në njëjtën kohë të gjithë të përkrahim familjet e viktimave në Manchester si dhe të plagosurit e prekur nga ky akt i rëndë. Edhe njëherë na kanë cënuar jetën, por bashkë do t’ia dalim”.

Këngëtarja Ariana Grande është kthyer pranë familjes së saj në SHBA e traumatizuar nga ngjarja në Manchester.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013910055160522
array(1) { ["section"]=> string(72) "pas-tragjedise-ne-britanine-e-madhe-ariana-grande-anulon-koncertet-79945" }