Pas tragjedisë në Genova, Italia shkundet nga tërmeti i fuqishëm

Publikuar tek: bota, më 09:19 15-08-2018 Pas tragjedisë në Genova, Italia shkundet nga tërmeti i fuqishëm Foto ilustruese

Mesa duket nuk ka qetësi për Italinë.

Pas shembjes së urës, Italia është goditur gjatë natës edhe nga një tërmet i fuqishëm.

Bëhet e ditur se tërmeti ka rënë rreth orës 01:00 të mesnatës dhe ka pasur një magnitutë prej 4.7 ballësh.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Molise, Campobasso. Lëkundjet kanë qenë në një thellësi prej 19 kilometrash.

Në epiqendër dhe zonat përreth ka pasur panik mes banorëve të cilët kanë dalë dhe e kanë kaluar natën në rrugë.

Lëkundjet janë ndjerë deri në detin Adriatik. Ndërkohë ende nuk ka njoftime për dëme.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013071060180664
array(1) { ["section"]=> string(70) "pas-tragjedise-ne-genova-italia-shkundet-nga-termeti-i-fuqishem-131166" }