Pas tre orësh, përfundon takimi mes Greqisë dhe Turqisë

Publikuar tek: rajon, më 14:10 25-01-2021 Pas tre orësh, përfundon takimi mes Greqisë dhe Turqisë

Pas tre orësh ka përfunduar takimi mes Greqisë dhe Turqisë.

Mediat greke shkruajnë se Greqia u përfaqësua në bisedime nga Ambasadorët Pavlos Apostolidis, ndërsa Turqia nga zëvendës Ministri i Jashtëm Sedat Onal dhe drejtori i Aeronautikës së Ministrisë së Jashtme Tsagatay Ertsiges.

Pala greke erdhi në bisedime me Turqinë pas gati pesë vjetësh, me objekt diskutimi vetëm caktimin e kufijve të zonave detare (EEZ, shelfi kontinental, ujërat territoriale).

Nuk ka ende asnjë informacion zyrtar në lidhje me bisedimet që janë zhvilluar.

Delegacioni grek, i udhëhequr nga ambasadori Pavlos Apostolidis, pritet të largohet nga Stambolli rreth orës 15:00 për t'u kthyer në Athinë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në prag të zgjedhjeve harruan COVID-in, 14 mijë euro gjoba për partitë që s'respektuan masat
Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, mes tyre edhe një 29-vjeçar, në 24 orë raportohen 311 raste të reja »
Article Logic
Execution time: 0.012839078903198
array(1) { ["section"]=> string(61) "pas-tre-oresh-perfundon-takimi-mes-greqise-dhe-turqise-236321" }