Pas vdekjes së të riut, tjetër ngjarje e rëndë në burgun e Shënkollit në Lezhë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:04 18-04-2017 Pas vdekjes së të riut, tjetër ngjarje e rëndë në burgun e Shënkollit në Lezhë

Pas vdekjes së një 18-vjeçari të dënuar në burgun e Shënkollit në Lezhë, një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në këto ambiente.

Një i burgosur është gjetur i vdekur mëngjesin e sotem në burgun e ShënKollit në Lezhë. Viktima është Mark Lekani 75-vjeç nga Vau Dejsi i Shkodrës, ndërsa vdekja dyshohet ti ketë ardhur për shkaqe natyrale. Sipas të dhënave 75-vjeçari ka humbur jeten gjatë natës dhe vetëm në mëngjes është konstatuar nga shoket e dhomës së cilët kanë njoftuar menjëherë autoritetet e burgut.

Trupi i viktimes është dërguar në morgun e Spitalit të Lezhës, ku do ti nështrohet dhe autopsisë mjeko-ligjore. Viktima mësohet se vuante prej kohesh nga tensioni dhe kjo mund të jetë dhe shkaku i vdekjes së tijëbrenda qelisë së burgut. Mark Lekani ishte i dënuar me 30 vite burg për vepren penale të vrajes, ndërsa mësohet se i kishin mbetur dhe 5 vite nga kryerja e këtij dënimi.

Ky është përsoni i dytë në harkun kohor të 3 javeve që humb jeten brenda ambjnteve të burgut të Shënkollit, pasi më parë një 18 vjeçar u gjet i vdekur në qelinë e burgut, pasi u vethlemua me gaz të lëngshem, siç deklaruan autoritetet pranë burgut.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Menduam se erdhi pranvera, por reshjet e dëborës përfshijnë Shqipërinë në mes të prillit (FOTOT)
Policia 72 orë aksion në rrugët e Shqipërisë: Këto janë rezultatet e bujshme »
Article Logic
Execution time: 0.012866973876953
array(1) { ["section"]=> string(83) "pas-vdekjes-se-te-riut-tjeter-ngjarje-e-rende-ne-burgun-e-shenkollit-ne-lezhe-75573" }