Pas vendimit të Gjykatës së Durrësit, shoqëria civile proteston për 'Velierën'

Publikuar tek: kulture-art, më 09:40 24-04-2017 Pas vendimit të Gjykatës së Durrësit, shoqëria civile proteston për 'Velierën'

Gjykata ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë për 'Velierën', vendim i cili ka ngjallur dhe reagimet e shoqërisë civile.

Qytetarët po protestojnë pranë Gjykatës së Durrësit duke mos shprehur dakordësinë për pezullimin e punimeve në pjesën e sipërme të sheshit që përfshin zonën A, dhe kërkojnë që të zhvillohen punimet arkeologjike pranë Torrës Veneciane. Kujtojmë se gjatë punimeve në këtë zonë u zbuluan disa objekte me vlera të shumta historike. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02298903465271
array(1) { ["section"]=> string(81) "pas-vendimit-te-gjykates-se-durresit-shoqeria-civile-proteston-per-velieren-76228" }