Pas vizitës së Trump, dorëhiqet ministri meksikan

Publikuar tek: bota, më 19:18 07-09-2016 Pas vizitës së Trump, dorëhiqet ministri meksikan

Ministri i financave në Meksikë, Luis Videgaray, ka dhënë dorëheqje pas vizitës së Donald Trump javën a kaluar.

BBC shkruan se Videgaray është cilësuar si një nga organizatorët kryesore të takimit në mes të Trump dhe presidentit meksikan Enrique Pena Nieto.

Vizita e tij është kritikuar shumë si në mediat nacionale njëkohësisht edhe ato sociale.

Zyrtarë nga ministria kanë deklaruar që Videgaray nuk do të marrë ndonjë post publik tjetër.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmohen me thika policët belg në lagjen Molenbeek
Si t’ia thuash një nëne se djali i saj ka vdekur »
Article Logic
Execution time: 0.010010004043579
array(1) { ["section"]=> string(54) "pas-vizites-se-trump-dorehiqet-ministri-meksikan-52230" }