Pas Vjosës edhe lumi Drin rrezikon daljen nga shtrati

Publikuar tek: aktualitet, më 16:02 31-01-2015 Pas Vjosës edhe lumi Drin rrezikon daljen nga shtrati

Lumi Drino rrezikon daljen nga shtrati pas dëmtimit të argjinaturës në Vrisera të Dropullit. Si rezultat i motit të keq edhe katër fshatra kanë mbetur pa energji elektrike.

Dalja e lumit Drino nga shtrati këcënon përmbytjen e banesave. 

Moti i keq i këtyre ditëve ka sjellë probleme si: përmbytje dhe mungesë energjie në shumë qytete të vendit. Për këtë arsye është mbedhur Shtabi i Emergjencave. Kryeinspektori i Mjedisit, Agasi, ka thirrur në gadishmëri strukturat për të ndihmuar zonat e përmbytura. 

Më herët, Ministri Panariti njoftoi për rikthimin e energjisë elektrike në hidrovorin e Fierit i cili paraqiste gjithashtu rrezik për përmbytje.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Komisioni i Shëndetësisë, miratohet kredia 15 milionë euro nga BERZH
Përmbytjet në jug të vendit, Policia: Situata problematike, anuloni udhëtimet »
Article Logic
Execution time: 0.011291980743408
array(1) { ["section"]=> string(57) "pas-vjoses-edhe-lumi-drin-rrezikon-daljen-nga-shtrat-2022" }