Pas vrasjes së ambasadorit rus në Turqi, Putin e zëvendëson me një tjetër

Publikuar tek: bota, më 07:36 20-06-2017 Pas vrasjes së ambasadorit rus në Turqi, Putin e zëvendëson me një tjetër

Putin emëron ambasadorin e ri në Turqi, pas vrasjes së paraardhësit të tij. 

Presidenti rus, Vladimir Putin emëroi një ambasador të ri në Turqi për të zëvendësuar paraardhësin e tij i vrarë me armë zjarri në dhjetor në Ankara, Andrey Karlov.

“Aleksei Vladimiroviç Jerhov u emërua ambasador i Rusisë në Turqi”, sipas njoftimit presidencial, i publikuar nga Kremlini.

Diplomati rus, 57 vjeç ka mbajtur postin e këshilltarit pranë ambasadës së Rusisë në Damask para se të emërohej konsull në Stamboll në 2009, ku qëndroi deri në vitin 2015.

  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Ferri mbi tokë” në Portugali, rritet bilanci i viktimave nga zjarri masiv
E pabesueshme, fëmija lind në avion dhe fiton një dhuratë të jashtëzakonshme nga kompania »
Article Logic
Execution time: 0.011467218399048
array(1) { ["section"]=> string(78) "pas-vrasjes-se-ambasadorit-rus-ne-turqi-putin-e-zevendeson-me-nje-tjeter-83115" }