Pas Vuçiçit, Kosova i ndalon hyrjen nënkryetarit të Beogradit: Ishin dy fouristrada policie, më thanë jam kërcënim për vendin... (VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 16:18 23-11-2020 Pas Vuçiçit, Kosova i ndalon hyrjen nënkryetarit të Beogradit: Ishin dy fouristrada policie, më thanë jam kërcënim për vendin... (VIDEO) Goran Vesiç

Autoritetet e Kosovës i kanë ndaluar hyrjen në vend nënkryetarit të komunës së Beogradit, Goran Vesiç pasi ky i fundit duke udhëhequr një delegacion do të shkonte në Mitrovicë.

Vesiç përmes një shënimi në Instagram thotë se ishin dy xhipa policie që i treguan një dokument nga qeveria ku thuhej se ai nuk duhej të hynte në Kosovë pasi ishte kërcënim për vendin.

Ai shton se shqiptarët që flisnin edhe serbisht i thanë se u vinte keq për këtë vendim, por ishte nga qeveria.

Ai e cilëson si të padrejtë këtë vendim dhe akuzon kryeministrin Hoti për mungesë bashkëpunimi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rëndë në Itali, ndërron jetë 34-vjeçarja shqiptare, pak ditë më parë ishte bërë nënë për herë të tretë (SHKAKU I VDEKJES)
Trondit krimineli i dënuar i luftës: Mezi pres që ushtria serbe të futet në Kosovë »
Article Logic
Execution time: 0.011662006378174
array(1) { ["section"]=> string(135) "pas-vucicit-kosova-i-ndalon-hyrjen-nenkryetarit-te-beogradit-ishin-dy-fouristrada-policie-me-thane-jam-kercenim-per-vendin-video-228827" }