Pas zv.ambasadores amerikane, Lulzim Bashës i shkon në zyrë Luigi Soreca

Publikuar tek: politike, më 12:09 25-06-2019 Pas zv.ambasadores amerikane, Lulzim Bashës i shkon në zyrë Luigi Soreca Soreca-Basha

Përfaqësuesja e SHBA-ve në Shqipëri, zëvendës ambasadorja Leyla Moses-Ones ka zhvilluar para pak minutash një takim me kreun e PD Lulzim Basha në selinë blu.

Basha preferoi mos e komentonte takimin me zv.ambasadoren ndërsa përsëriti para mediave se zgjedhje më 30 qershor nuk do ketë.

Ndërkaq, pas këtij takimi, në zyrën e kryedemokratit ka hyrë ambasadori i BE Luigi Soreca.

Në fokus të takimit është pikërisht situata politike dhe zgjedhjet për të cilat Kolegji Zgjedhor vendosi dje se do të zhvillohen më 30 qershor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025748014450073
array(1) { ["section"]=> string(78) "pas-zv-ambasadores-amerikane-lulzim-bashes-i-shkon-ne-zyre-luigi-soreca-169676" }