Pasagjer i vetëm në avionin me 189 vende, habitet 42-vjeçari nga vendimi i ekuipazhit

Publikuar tek: bota, më 14:00 04-04-2019 Pasagjer i vetëm në avionin me 189 vende, habitet 42-vjeçari nga vendimi i ekuipazhit

Një ngjarje e pazakontë  ka ndodhur në Lituani ku burri me emrin Skirmatas Strimaitis kishte prenotuar një billetë për udhetimin nga qyteti i Vilnius për në Bergamo të Italisë.

 

Burri 42-vjeçar kur hipi në avion pa se ishte i vetëm dhe u befasua kur kuptoi se avioni po nisej. Kishte një avion të gjithin për vete dhe në udhëtim ishin 2 pilotët dhe 5 stiuardesa. Në aeroplan kishte 189 vende por ai ishte i vetmi pasagjer. Menjëherë ka shkrepur një foto ndërsa mendonte se ishte ndonjë shaka.

Ekuipazhi i tha se nuk ishte shaka  dhe nuk dihet nëse udhëtimi do të ishte kryer nese Skrimatas Strimaitsi nuk do kishte prenotuar biletën. Historinë e tij 42-vjeçari ua tregoi shokëve të cilëve iu duk e pabesueshme.

Fotografia e 42-vjeçarit dhe historia e tij është berë virale tashmë në mediat në të gjithë botën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011650085449219
array(1) { ["section"]=> string(91) "pasagjer-i-vetem-ne-avionin-me-189-vende-habitet-42-vjecari-nga-vendimi-i-ekuipazhit-159174" }