Pashkët në Korçë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:12 13-04-2015 Pashkët në Korçë

Kjo foto është shkrepur në Korçë në festën e Pashkës, ku qindra besimtarë ortodoksë kanë pritur ngjalljen e Krishtit. Korça, një vend ku festohen së tepërmi Pashkët, ka marrë një pamje mahnitëse këto ditë ku qindra besimtarë kanë mbërritur në qytet nga të gjitha anët e vendit. Mes dritave të qirinjve, dekorit festiv në rrugë dhe gëzimit të festës besimtarët kanë festuar Pashkët Ortodokse.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097579956054688
array(1) { ["section"]=> string(21) "pashket-ne-korce-8528" }