Pasi e nxorri ekspertiza të pafajshëm, largohet nga Shqipëria izraeliti bashkë me paisjen

Publikuar tek: aktualitet, më 12:12 13-04-2017 Pasi e nxorri ekspertiza të pafajshëm, largohet nga Shqipëria izraeliti bashkë me paisjen

Pas dy javëshv izraeliti Yoram Frig largohet nga Shqipëria ndërmjet Rinasit. Ai u ndalua nga policia për shkak të pajisjes që kishte me vete, pasi policia ngriti dyshimet se behej fjalë për një paisje përgjuese.

Pas pushimit të çështjes ndaj tij, Frig mundi të merrte pasaportën dhe paisjen e bllokuar nga prokuroria.  Ekspertiza e nxorri te pafajshëm, pasi rezultoi se paisja nuk bënte përgjime por vetëm zbulonte çimka përgjuese

Frig u ndalua më 24 mars 2017 kur iu bllokua pasaporta dhe paisja duke mos i dhënë mundësinë të largohet nga Shqipëria.

Në dëshmine e tij para hetuesve, ai tha se kishte ardhur disa herë në Shqipëri, pasi ishte kontaktuar nga biznesmenë të ndryshëm të vendit tonë të cilëve kundrejt pagesës u kishte kontrolluar ambientet e banimit, bizneset dhe makinat për përgjues të mundshëm të vendosur.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.04690408706665
array(1) { ["section"]=> string(94) "pasi-e-nxorri-ekspertiza-te-pafajshem-largohet-nga-shqiperia-izraeliti-bashke-me-paisjen-75048" }