Pasi preu koka në Siri, terroristi i ISIS kthehet në Gjermani te gruaja shtatzënë

Publikuar tek: bota, më 12:20 18-08-2016 Pasi preu koka në Siri, terroristi i ISIS kthehet në Gjermani te gruaja shtatzënë

Një terrorist nga Gjermania i cili iu bashkua militantëve të ISIS në Siri është arrestuar ditën e sotme në Aeroportin e Frankfurtit.

Shtetasi që identifikohet vetëm si Tarik.S për shkak të ligjeve të privatësisë në Gjemrani, akuzohet për pengmarrje, terrorizëm, vrasje makabre dhe për dhunimin e kufomave.

Ai është shfaqur në disa video, në njërën prej të cilave duket teksa shpërfytyron kokën e prerë të viktimës.

Por 22-vjeçari, pavarësisht masakrave të kryera jashtë vendit, vendosi të kthehej në Gjemrani për gruan e tij shtatzënë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.076291084289551
array(1) { ["section"]=> string(86) "pasi-preu-koka-ne-siri-terroristi-i-isis-kthehet-ne-gjermani-te-gruaja-shtatzene-50105" }