Pasi vendosi shaminë, kryeministrja e Zelandës ndryshon ligjin e armëve

Publikuar tek: bota, më 23:45 17-03-2019 Pasi vendosi shaminë, kryeministrja e Zelandës ndryshon ligjin e armëve

Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern ka takuar përfaqësuesit e komunitetit mysliman në vend, ku ka dhënë një mesazh të fortë duke vendosur edhe shaminë.

Kryeministrja ka konfirmuar se zyra e saj ka marrë manifestin e terroristit që vrau 50 persona në dy xhamitë e qytetit Christchurch 9 minuta para sulmit të së premtes.

Ajo ka përsëritur premtimin për të ndryshuar ligjin mbi armët dhe ditën e hënë do të zhvillojë diskutimet me kabinetin qeveritar.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01144003868103
array(1) { ["section"]=> string(77) "pasi-vendosi-shamine-kryeministrja-e-zelandes-ndryshon-ligjin-e-armeve-156836" }