Pasojat e motit të keq, bora bllokon rrugën në Fushë- Krujë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:59 13-02-2018 Pasojat e motit të keq, bora bllokon rrugën në Fushë- Krujë ilustruese

Ashtu siç ishte parashikuar, ulja e temperaturave ka nisur të shkaktojë problematikat e para.

Në Fushë Krujë banorët sot janë përballur me bllokimin e rrugës nga reshjet e borës që kanë nisur që prej ditës e djeshme, duke vijuar gjatë natës e sot.

Aktualisht, rruga e Iballës ëhstë bllokuar, ndërsa banorët apelojnë bashkinë dhe instancat e tjera vendore që të ndërhyjnë për marrjen e masave.

Po ashtu, pritet që të angazhohen edhe mjete për hapjen e rrugës.

Probleme nga bora ka edhe në Librazhd, konkretisht në zonën e Stëblevës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet 21-vjeçarja nga Vlora, e kapi policia duke drejtuar mjetin pa patentë
Shkatërrohet banda, shpërndanin drogë pranë shkollave 9-vjeçare dhe gjimnazet e TIRANËS (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.011236906051636
array(1) { ["section"]=> string(64) "pasojat-e-motit-te-keq-bora-bllokon-rrugen-ne-fushe-kruje-110080" }