Pasojat e uraganit “Irma”/ Pas vjedhjeve në dyqane 100 të dënuar arratisen nga burgu

Publikuar tek: bota, më 11:56 12-09-2017 Pasojat e uraganit “Irma”/ Pas vjedhjeve në dyqane 100 të dënuar arratisen nga burgu

Uragani “Irma”, i cili ka prekur një pjesë të Shteteve të Bashkuara duke marrë jetë njerëzish si dhe dëmë të panumërueshme materiale, vazhdon të rëndojë pasojat.

Përveç dëmeve materiale uragani shkatërrues ka sjellë edhe pasoja të tjera. Më herët u raportua se duke shfrytëzuar këtë situatë janë shtuar vjedhjet në dyqane si dhe grabitjet në rrugë.

Ndërkohë, mediat e huaja kanë raportuar se 100 të burgosur janë arratisur nga burgu, pasi një pjesë e tij ishte shkatërruar plotësisht në ishullin, British Virgin. 

uragani1-e1505211583828-780x439.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bie forca e uraganit “Irma”, por Miami ende nën ujë
Kush ishte aktori i famshëm që punoi si zjarrfikës në sulmin e 11 shtatorit në SHBA? (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.011518955230713
array(1) { ["section"]=> string(87) "pasojat-e-uraganit-irma-pas-vjedhjeve-ne-dyqane-100-te-denuar-arratisen-nga-burgu-92072" }