Pastori Akil Pano 'pastron nga mëkatet' Monika Kryemadhin: E ka bërë dhe Jezusi me tregtarët

Publikuar tek: aktualitet, më 23:08 22-12-2017 Pastori Akil Pano 'pastron nga mëkatet' Monika Kryemadhin: E ka bërë dhe Jezusi me tregtarët

Hedhjen e çizmes në drejtim të Edi Ramës nga Monika Kryemadhi, ish kryeministri Sali Berisha e quajti “akt biblik”, dhe i po të njëjtit mendim është edhe pastroi Akil Pano.

I ftuar në “Zonë e Lirë” Pano nuk ngurroi të heqë një paralele mes Jezusit, kur ndoqni nga tempulli në Jeruzalem një grup tregtarësh duke i akuzuar se e kishin kthyer në një “çerdhe hajdutësh”.

Akil Pano tha se “një akt në dukje i padrejtë mund të përdoret për të vendosur drejtësi”, sipas Biblës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069580078125
array(1) { ["section"]=> string(96) "pastori-akil-pano-pastron-nga-mekatet-monika-kryemadhin-e-ka-bere-dhe-jezusi-me-tregtaret-104066" }