Pastori amerikan: Femrat që thonë “oh Zot” gjatë seksit duhet të burgosen

Publikuar tek: bota, më 15:37 24-06-2015 Pastori amerikan: Femrat që thonë “oh Zot” gjatë seksit duhet të burgosen

Një nga pastorët më të njohur në SHBA, themeluesi i Kishës “Cornerstone”, Dr. John Hagee, ka tërhequr vëmendjen sërish me deklaratën e tij gjatë predikimit këtë javë.

Hagee ka thënë gjatë predikimit se ato femra të cilat thërrasin ermrin e Zotit duhte të shkojnë në burg.

“Në këtë botë krimesh dhe vrasjesh që na rrethon, një blasfemi e vetme nuk merr shumë vëmendje. Nuk duhet ta përdorësh ermine Zotit kot, pasi Zoti nuk do ta lë pa faj atë që e përdor emrin e tij kot”, ka thënë ai duke cituar pjesë të Biblës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008836030960083
array(1) { ["section"]=> string(76) "pastori-amerikan-femrat-qe-thone-oh-zot-gjate-seksit-duhet-te-burgosen-14556" }