Pastori amerikan: Zoti po e djeg Kaliforninë për shkak të homoseksualëve

Publikuar tek: bota, më 17:52 05-08-2018 Pastori amerikan: Zoti po e djeg Kaliforninë për shkak të homoseksualëve

Një pastor amerikan ka lëshuar një deklaratë bombastike duke thënë se zjarret që kanë përfshirë Kaliforninë, janë ndëshkim i Zotit për pranimin e homoseksualëve nga shteti.

Po i njëjti pastor, Kevin Sëanson, ka bërë deklarata të forta edhe më parë duke i uruar vdekjen homoseksualëve apo teksa tha se uragani Harvey ishte ndëshkim për shtetin e Teksasit që kaloi një ligj në favor të transeksualëve.

Shkencëtarët amerikanë thonë se zjarret që kanë rënë në Kaliforni janë si pasojë e ngrohjes globale. Deri tani 7 persona kanë humbur jetën.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041676998138428
array(1) { ["section"]=> string(78) "pastori-amerikan-zoti-po-e-djeg-kalifornine-per-shkak-te-homoseksualeve-130236" }