Pastrohet Rruga e Kombit, u hoqën 8 mijë metër kub dhera që ranë para 4 ditësh

Publikuar tek: aktualitet, më 13:24 29-03-2015 Pastrohet Rruga e Kombit, u hoqën 8 mijë metër kub dhera që ranë para 4 ditësh Pamje e bllokimit te rruges se Kombit pas shkarjes se masivit te madh te dheut

Katër ditë pas bllokimit të rrugës së Kombit për shkak të shembjes së dherave, duket se ditën e sotme gjithçka është zgjidhur. Në 26 mars, mediat raportuan se rruga e Kombit ishte e pakalueshme në kilometrin e shtatë të segmentit Kukës-Kalimash. Moti i keq kishte bërë të mundur rrëzimin e rreth 8 mijë metër kub dhera dhe gurë që rrëshkitën nga skarpata e malit. 

Rrëshkitja ishte e menjëhershme por mund të ishte kthyer edhe në një tragjedi, pasi makinat aty po kalonin lirshëm. Ekspertët thanë se ditën e sotme përfundoi pastrimi i rrugës dhe është punuar për katër ditë me intesitet të lartë, natë e ditë, për ta bërë rrugën e kalueshme.

Sipas tyre, vetëm nëse rruga do të jepet me koncension, problemet për të do të marrin fund, për shkak të mirëmbajtjes. Ditën e sotme, në rrugë do të qarkullohet në të dy korsitë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Uprising”, ja kënga që shoqëron Partinë Demokratike në protesta
Ndahet nga jeta Shpresa Zeraliu, kostumografja e gjithë festivaleve të RTSH »
Article Logic
Execution time: 0.011412858963013
array(1) { ["section"]=> string(82) "pastrohet-rruga-e-kombit-u-hoqen-8-mije-meter-kub-dhera-qe-rane-para-4-ditesh-7260" }