Pastruesja hedh në plehra instalacionin e artit modern, kujtoi se ishin mbeturina nga festa

Publikuar tek: kulture-art, më 17:55 25-10-2015 Pastruesja hedh në plehra instalacionin e artit modern, kujtoi se ishin mbeturina nga festa

Pastrueset e një muzeu hodhën në plehra instalacionin e dy artisteve italiane pasi kujtuan se ishin mbeturina të lëna nga festa e mbrëmshme.

Ekspozita e titulluar “Ku do të kërcejmë sot” ishte vendosur në një dhomë të muzeut italian. Në dysheme kishte shishe të hapura shampanje, konfeti dhe copëza letre, që i bënin ato të dukeshin si mbeturina të një feste. Pasi pjesët e artit u rekuperuan nga qeset e plehrave, muzeu njoftoi se do të rihapej sërish ndërsa artistet thanë se asgjë nuk ishte dëmtuar dhe mund ta ri-instalonin sërish artin e tyre modern.

art-1.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021468162536621
array(1) { ["section"]=> string(96) "pastruesja-hedh-ne-plehra-instalacionin-e-artit-modern-kujtoi-se-ishin-mbeturina-nga-festa-23942" }