'Pata këmbën e mbarë' Lefter Maliqi: Lista e PD do të plotësohet me 43 deputetë

Publikuar tek: politike, më 00:35 12-03-2019 'Pata këmbën e mbarë' Lefter Maliqi: Lista e PD do të plotësohet me 43 deputetë

Kandidati i Partisë Demokratike Lefter Maliqi, i cili pranoi mandatin e deputetit pas vendimit të partisë së tij për djegien e tyre, ka treguar mbrëmjen e sotme se lista e demokratëve në Parlament do të plotësohet.

I ftuar në emisionin 'Real Story', Maliqi ka thënë se lista e PD do të plotësohet me 43 deputetë ashtu sikurse dhe lista e LSI, ndërsa ka theksuar se reagimi i ndërkombëtarëve ishte vendimtar.

'Unë mendoj se pata këmbën e mbarë që do të thotë se lidershipit të PD dhe forcës tjetër aleate i shkau nga dora dhe unë sot deklaroj publikisht se lista e PD do të plotësohet me 43 mandate po ashtu edhe lista e LSI-së. Ditën që PD-ja dorëzoi mandatet u komunikua që të djegin mandatet dhe nuk do të plotësohet lista me kandidatë të tjerë. Por unë kam burime të sigurta se do të jetë mbi 40 mandate, janë 30 që janë në pritje, besoj se reagimi i ndërkombëtarëve ishte dhe ndikuesi kryesor i ketij vendimi', ka thënë Lefter Maliqi, tashmë deputet i PD.

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.011051893234253
array(1) { ["section"]=> string(83) "pata-kemben-e-mbare-lefter-maliqi-lista-e-pd-do-te-plotesohet-me-43-deputete-156071" }